CZERWIEC W ŚWIETLICY

Stało się … dobiegł końca ostatni miesiąc roku szkolnego. Już w czerwcu w naszej świetlicy panowała wakacyjna atmosfera. Wielkimi krokami zbliżało się zakończenie roku szkolnego oraz upragnione wakacje. Ostatni miesiąc roku szkolnego przyniósł nam wiele radości, którą czerpaliśmy z możliwości częstego i dłuższego niż w poprzednich miesiącach, pobytu na boisku szkolnym i na placu zabaw. 

Miesiąc czerwiec rozpoczął się radosnym dniem „Dniem Dziecka” – z tej okazji zostały przygotowane zabawy i quizy dla dzieci między innymi „Turniej logicznego myślenia” Nie zabrakło też rozmów z dziećmi o ich świecie i prawach dziecka.

Ostatni miesiąc w roku szkolnym pełen ciepłych dni i radości płynącej z nadchodzących wakacji świetliczanie spędzili na snuciu planów wakacyjnych. Malowali farbami lub rysowali kredkami miejsca, w które chcieliby w te wakacje pojechać.

23 czerwca obchodzony był  Dzień Ojca, oczywiście znalazł się czas na wykonanie upominku, kartki z życzeniami dla taty. Wspólnie śpiewane były letnie piosenki, podsumowywany był czas roku szkolnego tego, co nam się udało osiągnąć, nauczyć.

W ostatnim tygodniu dla klas pierwszych odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Najszybszy pierwszoklasista”. Było wesoło i emocjonująco. Po zdrowej rywalizacji były atrakcyjne nagrody.

Ostatnie dni pracy świetlicy dotyczyły letnich wyjazdów i bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Duży nacisk położony był na bezpieczeństwo podczas wakacji. Wychowawcy zwrócili uwagę na zagrożenia w różnych miejscach wypoczynkowych, ale też na następstwa złych żartów. Dzieci przypominały sobie właściwe zasady zachowania podczas letniego wypoczynku w różnych miejscach oraz utrwalały numery alarmowe. Dzieci, aby lepiej zapamiętać zasady bezpieczeństwa odgrywały scenki sytuacyjne.

W tym miesiącu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Kolorowa łąka”.

Życzymy wszystkim Świetliczakom wspaniałego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu!

 

 

 

Written by