KWIECIEŃ W ŚWIETLICY

„Kto nam pomaga”

Celem cyklu zajęć świetlicowych były pogadanki na temat bezpieczeństwa .Wspólnie mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze zasady przechodzenia przez jednię jak również znaczenie znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej. Ponadto uczniowie utrwalili i  przypomnieli sobie numery alarmowe ( policja, pogotowie, straż pożarna) oraz uzyskali wiedzę gdzie można się zwrócić w przypadku zagrożenia. Wychowawcy podczas rozmów  przestrzegali naszych uczniów przed nieznajomymi, którzy chcąc wręczyć nam prezent, mają złe zamiary.

„Wielkanoc w moim rodzinnym domu”

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt, poprzedzone wiosennymi porządkami, świątecznymi przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To czas skłaniający do refleksji i zadumy.
Wyjątkowy nastrój udzielił się również dzieciom spędzającym czas w świetlicy szkolnej. W tygodniu przed przerwą świąteczną uczniowie uczęszczający do świetlicy mieli okazję spędzić czas kreatywnie, poszerzyć swoją wiedzę na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych, a także odpocząć i swobodnie pobawić się na świeżym powietrzu.
Jedną z prac plastycznych, jaką wykonały dzieci, było dekorowanie jajek. Wykorzystując różne materiały: cekiny, koraliki, wstążki i papier kolorowy, tworzyły piękne pisanki. Uczniowie z wielką chęcią przystąpili do robienia króliczków i baranków wielkanocnych przy użyciu kuleczek z bibuły, wacików i waty. Pamiętając o najbliższych, wykonali kartki świąteczne, które później mogli zabrać do domu, wręczyć bądź wysłać swojej rodzinie.
W tworzenie prac dzieci włożyły dużo serca i zaangażowania, dlatego efekt był zachwycający.

„Wiosna, Wiosna”

Świetliczaki w radosnych nastrojach powitały wiosnę. Dzieci rozwiązywały zagadki, wykonywały wiosenne prace plastyczne oraz zadbały o wystrój sali.  Wśród nich znalazły się m.in. piękne tulipany z bibuły, hiacynty , żonkile, Pani Wiosna wyklejana z papieru kolorowego oraz kwiaty namalowane farbami. Dzieci poznały przysłowia zapowiadające nadejście tej pory roku oraz dowiedziały się, jakie gatunki kwiatów ją zwiastują.

W ostatnich dniach kwietnia dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć poświęconych tematyce patriotycznej. Dowiedziały się, dlaczego pierwsze trzy dni maja są ważne dla naszej historii oraz włączyły się w ich obchody, wykonując prace plastyczne z patriotycznymi akcentami. Dzieci wykonywały kokardy narodowe, orzełki, białe oraz czerwone kwiaty i motyle, a także flagi. Prace przystroiły szkolny korytarz oraz salę świetlicową.

W kwietniu został rozstrzygnięty konkurs  „Wiosenne nakrycie głowy”.