PAŹDZIERNIK W ŚWIETLICY

     Drugi miesiąc roku szkolnego obfitował w wiele interesujących działań, prac i tematów. Królowała jesienna pora roku, ale w naszym polu widzenia znalazły się także inne, ważne zagadnienia. Jak zawsze nie zabrakło dobrej zabawy, której niejednokrotnie towarzyszyła słoneczna i ciepła pogoda, eksponująca barwne elementy środowiska przyrodniczego. A oto szczegóły.

I tak oto pierwszy tydzień października rozpoczęliśmy od zajęć mających na celu poznanie i zrozumienie znaczenia słowa legenda. Chcieliśmy
zainteresować uczniów historią polskich legend, rozwijać wyobraźnię uczniów
poprzez wspólne czytanie legend. Wspólnie czytaliśmy i analizowaliśmy wybrane legendy : O smoku wawelskim, Kwiat paproci, Bazyliszek, Wars i Sawa , Warszawska syrenka. ,Złota Kaczka i inne.

Drugi tydzień to zajęcia skierowane na historię miasta w , którym mieszkamy. Poszerzaliśmy wiedzę o mieście w którym żyjemy, jego położeniu i historii. Poznawaliśmy nasze miasto zalety życia w mieście Rzeszowie.


W październiku przyglądaliśmy się zmianom w przyrodzie, których nie można było nie zauważyć i nie podziwiać. Piękno natury mogło utulić smutek i żal
wywołany odejściem lata. Rozmawiając o obserwowanych, interesujących zmianach krajobrazowych i meteorologicznych oraz o pięknych i licznych „skarbach” jesiennych lasów, sadów i ogrodów, z wielką ochotą uwiecznialiśmy nasze spostrzeżenia i nabytą wiedzę na papierze, tworząc przykuwające wzrok prace plastyczne. Dzieci wykonywały bardzo chętnie pięknie prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tematyce jesiennej (jesienne liście i kwiaty, drzewa jesienne, ludziki z kasztanów). Dzięki nim nasze sale nabrały jesiennych barw i stały się tak kolorowe jak otoczenie.

W ostatnim tygodniu października zajęcia związane były z dniem Wszystkich Świętych oraz Zaduszkami. Dzieci rozmawiały o pięknej polskiej tradycji podtrzymującej pamięć o zmarłych, poznawały zasady zachowania się na cmentarzu.

W październiku został zgłoszony konkurs plastyczny „Talerz pełen zdrowia”, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życiu i odżywiania.

Poza tym wszyscy spędzaliśmy
czas podczas ładnej pogody na placu zabaw oraz zachęcaliśmy naszych podopiecznych do aktywności fizycznej. W grupach przeprowadzaliśmy każdego dnia dyskusje na nurtujące nas problemy.
Październik był bardzo ciekawym miesiącem , pełnym wrażeń i twórczej pracy oraz zabaw. Już niebawem listopad który będzie obfitował w niespodzianki…


Wychowawcy świetlicy

Written by