SWIETLICĘ ODWIEDZILI STRAŻACY

20 września nasza świetlica gościła strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Uczniowie klas II i IV uczestniczyli w pogadance, którą poprowadzili młodszy brygadier KM PSP Dariusz Rałowski.

W trakcie spotkania pan Dariusz przybliżył dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków. Dzieci mogły przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary. Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec spotkania. Strażacy pokazali uczniom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu strażackiego. Dzieci mogły wejść do wozu, sprawdzić wyposażenie i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji. Zainteresowanie było ogromne. Dzięki spotkaniu uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Serdecznie dziękujemy strażakom  za atrakcyjne i ważne zajęcia.