WARSZTATY Z DIETETYKIEM

12 września w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowego żywienia w ramach programu ,,W trosce o zdrowie’’. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas drugich. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych dietetyków, pozwoliły dzieciom w przystępny i atrakcyjny sposób poznać zasady prawidłowego żywienia. Pani Ewa i Joanna pokazała dzieciom jak wybierać zdrowe produkty do codziennej diety oraz wskazały alternatywy dla niezdrowych i fast foodowych przekąsek oraz potraw. Uświadomiły również dzieciom jak niezdrowe jedzenie wpływa na ich życie i zdrowie.   Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą, która polegała na prawidłowym doborze produktów spożywczych do poszczególnych pięter piramidy pokarmowej. Zajęcia były atrakcyjne i bardzo pouczające.