swietlica_online_poniedziałek_20_04_2020

Poniedziałek 20.04

ZAJĘCIA RUCHOWE

Witajcie Kochani dziś w dobie Koronawirusa przygotowaliśmy dla Was kilka zabaw na nudę. Wykorzystajcie ten czas na spędzenie go z całą rodziną. Zamiast telewizora i telefonów możecie wykorzystać zabawy, które przedstawiam poniżej. W związku z pandemią pamiętajcie o podstawowych zasadach higieny. Korzystajcie z pięknej pogody wychodząc na spacery, ale unikajcie skupisk ludzi.

Propozycje zabaw ruchowych dla dzieci w każdym wieku:

*  Znajdź kolor – każde dziecko ma przynieść 10 rzeczy tego samego koloru.

Ta zabawa jest o tyle fajna, że angażuje dzieci i mniej angażuje rodziców. Czyli rodzice też mogą troszeczkę odpocząć – napić się kawki, herbatki

* Łapki i Stópki na podłodze – zabawa polega na tym, że trzeba przejść przez tor złożony z różnych konfiguracji stóp i dłoni. Ten, kto się pomyli przechodzi na początek kolejki.

To jest świetna zabawa głównie dla dzieci, ale oczywiście można zaprosić rodziców. Chodzi o to, żeby tę zabawę zrobić samemu. Czyli razem z dzieckiem odrysować swoje dłonie i stopy. Ważne jest, aby w jednej linii nie ułożyć tych samych rąk i nóg

* Podłoga parzy – zadanie polega na znalezieniu się w miejscu, w którym nasze nogi nie dotykają ziemi.

*Z miotłą w ręku – w ramach zabawy rodzic siedzi i trzyma np. kij od szczotki, a dziecko musi go przeskoczyć.

* Wyścig gąsieni –  Z papieru wycinamy gąsienice. Dzieci przesuwają gąsienice dmuchając na nie przez słomki. Wygrywa ta, która pierwsza znajdzie się na mecie.

Świetne zabawy ruchowe w domu znajdziecie w filmiku  https://www.youtube.com/watch?v=NyOhE-uYAvQ

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Jak już sobie poćwiczycie ,w ramach odpoczynku proponujemy ciekawą pracę plastyczną związaną z tematem ” Już wiosna”. Piękne wiosenne kwiatki uzbierane na spacerze znajdą swój domek we własnoręcznie zrobionym wazoniku

Wazonik z butelek po kefirze – bardzo prosty projekt, nie trzeba kleić plastikowych butelek, wystarczy przyciąć i zacisnąć. Na jeden wazonik potrzebne będą dwie butelki. Dodatkowo możemy zrobić pojemnik na przybory szkolne. Wazonik można zrobić i z butelek po wodzie, ale są one delikatniejsze i łatwo się : „gniotą”.

Jak go wykonać? Instrukcję znajdziecie w linku do filmu :  https://www.youtube.com/watch?v=X07Kx9V6u_8

Do pracy będzie wam potrzebny klej Vikol ale jeśli wam się skończyły zapasy  podaję przepis na klej domowym sposobem:

Przepis na gotowany klej z wody i mąki – : Wymieszaj razem: ½ szklanki mąki i 2 szklanki zimnej wody. Dodaj 2 szklanki gotowanej wody i ponownie wszystko zagotuj. Zdejmij z ognia i domieszaj 3 łyżki stołowe cukru. Mieszanka po ostudzeniu zgęstnieje.

Życzymy miłej zabawy i serdecznie was pozdrawiamy.