GRUDZIEŃ W ŚWIETLICY

Grudzień to ulubiony miesiąc dzieci  w ciągu roku szkolnego, może dlatego, że dużo radości daje dzieciom najpierw oczekiwanie na Mikołaja, potem na święta Bożego Narodzenia i na Gwiazdkę.

W świetlicy również było w tym miesiącu wesoło, ale i tajemniczo. Wiele rozmów, bajek i wierszy przeczytanych na temat tajemnicy Bożego Narodzenia, tradycji świątecznych, rozważań kto i w jaki sposób przynosi prezenty.

Razem z pierwszym śniegiem i mrozem na naszych szybach pojawiły się urocze, papierowe płatki śniegu wykonane przez utalentowanych uczniów    kl.1-3.

Dekoracje zimowe oraz świąteczne wypełniły naszą salę po brzegi. Dzieci wykonały mnóstwo ozdób świątecznych różnymi technikami : łańcuchy choinkowe, bałwanki i Mikołaje , czapeczki z włóczki, bombki , śnieżne wycinanki, dzwoneczki, lampiony, wspólny portret Mikołaja i wiele innych .

W kąciku czytelniczym omawialiśmy bajki, powieści m.in.: „Idą święta”, „Bajka o Mikołaju”, „Tajemnice Świętego Mikołaja”, „Śnieg, Sanna i Piorun” .

Omawialiśmy tradycje i zwyczaje związane za Świętami Bożego Narodzenia, Mikołajkami, Sylwestrem, a wcześniej Barbórki. Uczyliśmy się jak składać sobie Świąteczne i Noworoczne życzenia.

To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha – w serca złamane i smutne, cicha wstępuje otucha. To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku. Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzą nauczyciele świetlicy

« z 2 »