LISTOPAD W ŚWIETLICY

Jesień to piękna pora roku. Jednak kiedy zaczyna się robić chłodniej częściej się przeziębiamy i chorujemy. Dlatego też powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie.
A jak to zrobić?

Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy cały pierwszy tydzień. Rozmawialiśmy, jak należy się ubrać, kiedy chłód za oknem. Następnie zajęliśmy się zdrowym odżywianiem. Poznaliśmy pojęcie piramida zdrowia i nauczyliśmy się jak z niej korzystać. Pracując w grupach przygotowaliśmy plakaty ze zdrowymi i niezdrowymi produktami spożywczymi. Kolejne zagadnienie, o którym mówiliśmy to higiena osobista. Za pomocą burzy mózgów dowiedzieliśmy się jak dbać o swoje zęby, skórę, włosy i paznokcie.
W myśl hasła:,, W zdrowym ciele zdrowy duch” prawie codziennie wychodziliśmy na boisko i szkolny plac zabaw.

11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości. W czasie zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace dotyczące symboli naszej państwowości, m.in. biało-czerwone flagi, godła z białym orłem w koronie. Zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów była to niezapomniana lekcja historii.

Zespół świetlicy przeprowadził także cykl zajęć mających na celu bliższe zapoznanie wychowanków z najpiękniejszymi miejscami w Polsce, atrakcjami turystycznymi i wybitnymi Polakami. Okazją do tego była praca z mapą albumami naszego pięknego kraju, kolorowanki, zagadki, quizy, krzyżówki.

W ostatni tydzień listopada wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach mających na celu zachęcenie ich do czytania książek i czasopism oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.
W ramach zajęć czytelniczych wychowawcy świetlicy indywidualnie czytali bajki, książki, czasopisma dziecięce oraz wiersze dla dzieci. Zachęcali dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i jej księgozbioru, jak również przedstawiali korzyści płynące z czytelnictwa.
Podczas zajęć plastyczno-technicznych uczniowie wykonywali dowolną techniką plastyczną okładki do samodzielnie przeczytanej książki, kolorowali pastelami ulubione postaci bajkowe, wykonywali kolorowe zakładki do książki.
Cierpliwie wyczekujemy zimy i kolejnych przygód, które zapowiada nadchodzący grudzień.