OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „ŚWIETLICA NA MEDAL”

W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu „Świetlica na medal”, którego organizatorem jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Iłownicy. Koordynatorem Projektu była p. Aldona Mazurek – Żądło, która wspólnie z p. Elżbietą Parylak realizowały zadania. Głównym założeniem projektu było promowanie świetlicy jako miejsca kreatywnej aktywności uczniów i nauczycieli oraz wymiana doświadczeń między placówkami. Projekt trwał 7 miesięcy i obejmował różnorodne zadania tematyczne rozwijające kreatywność, współpracę, logiczne myślenie oraz aktywność dzieci. Każdego miesiąca uczniowie uczestniczyli w zajęciach związanych z wybranym zadaniem projektu. Za wykonanie każdego zadania świetlica otrzymywała hasła. Wszystkie zdobyte przez nas hasła utworzyły finałowe zdanie: Nasza świetlica to miejsce gdzie odkrywamy siebie. Słowa te doskonale oddają atmosferę naszej świetlicy – miejsca pełnego życzliwości, współpracy, zabawy i rozwijaniu dziecięcych talentów. Zwieńczeniem udziału w projekcie było otrzymanie przez szkołę certyfikatu ukończenia programu.

Written by