PODSUMOWANIE KWIETNIA W NASZEJ ŚWIETLICY

Kwiecień to miesiąc, w którym tematyka zajęć świetlicowych dotyczyła głównie przyrody oraz tradycji związanych z Wielkanocą.

Wszystkim w świetlicy dopisywał pogodny wiosenny nastrój. Dzieci z wielką ochotą rozpoczęły przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych ze świętami Wielkiej Nocy. Powstały również własnoręcznie wykonane świąteczno-wiosenne ozdoby i dekoracje.

Po powrocie z wiosennej przerwy świątecznej przygotowywaliśmy się do cyklu zajęć o przyjaźni. Ten tydzień miał pokazać wszystkim jak ważna jest w życiu każdego człowieka przyjaźń i dobre relacje koleżeńskie. Na zajęciach uczniowie rozmawiali o swoich przyjaźniach, wymieniali cechy dobrego przyjaciela i pokazywali różnice między kolegą a przyjacielem. Wykonali też laurki z dobrymi myślami dla swojego przyjaciela, które potem przekazali. Wszyscy dbali o właściwe relacje  w grupie i jak każdy zauważył, był to bardzo miły tydzień.

Obchody Światowego Dnia Ziemi. W ramach zajęć edukacyjnych przeprowadzone zostały pogadanki na temat tego co dobre, a co złe dla naszej planety. Uczniowie rozwiązywali quizy i rebusy nawiązujące do tematyki ekologicznej, utrwalając właściwe eko-nawyki i postawy.

Końcówka kwietnia to przygotowanie młodych Polaków do świąt narodowych obchodzonych na początku maja. Zapoznaliśmy świetlików ze znaczeniem słowa konstytucja, omówiliśmy symbole ojczyste, wykonaliśmy związane z nimi prace plastyczne.

Zajęcia świetlicowe to również czas zabawy, który pozwala na rozwijanie swoich umiejętności i zainteresowań.

Korzystając ze słonecznych dni spędzaliśmy czas na placu zabaw.