PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKA W NASZEJ ŚWIETLICY

Złota polska jesień! W tym klimacie przeżywaliśmy październik w świetlicy szkolnej. Piękne kolorowe drzewa utuliły smutek wywołany odejściem lata. Złocista jesień na dobre zagościła w naszej świetlicy. Podczas październikowych zajęć dzieci wykonały wiele prac plastycznych związanych z obecną porą roku. Prace ozdobiły nasze świetlicowe gazetki. Korzystając z ostatnich promieni słoneczka wybraliśmy się z grupą na spacer. Dzieci zbierały liście tworząc z nich kolorowe bukiety. Zabawy i ruch na świeżym powietrzu sprawiły im ogromną radość.

Tematykę październikowych zajęć dyktowała w dużej mierze pora roku, ale kolejnym powodem do świętowania były obchody Dnia Edukacji Narodowej . W czasie naszych zajęć podkreślaliśmy rolę nauczycieli w poznawaniu świata oraz znaczenie pozostałych pracowników szkoły. 

Cały tydzień zajęć świetlicowych poświęcony został tematyce pasji i zainteresowań. Uczniowie poznali definicję słowa hobby oraz kategorie których może dotyczyć. Utrwalone zostały takie pojęcia jak: filatelistyka, numizmatyka i filobutonistyka  – wzbogacone o pokaz zbiorów kolekcji. Uczniowie opowiadali o swoich pasjach, chętni przynosili do pokazania przedmioty swoich zainteresowań. Dzieci wspólnie oglądały “Księgę Rekordów Guinnessa”, słuchały też utworów muzycznych swoich ulubionych wykonawców

Na zakończenie miesiąca poruszaliśmy tematykę związaną z pamięcią o zmarłych. Rozmawialiśmy na temat poszanowania miejsc pamięci oraz tradycji palenia zniczy. Mówiliśmy o Wszystkich Świętych i Święcie Zmarłych w Polsce i w innych krajach. Poznaliśmy także sylwetki sławnych Polaków z przeszłości. 

Pomijając te wszystkie wspaniałe projekty i przedsięwzięcia w naszej świetlicy jest dużo, dużo zabawy. Budowanie z klocków, granie w gry takie jak Twister, Double, Eurobiznes, szachy warcaby i wiele innych fajnych gier.

 

 

 

Written by