PODSUMOWANIE MAJA I CZERWCA W NASZEJ ŚWIETLICY

Maj w świetlicy szkolnej powitał nas wspaniałą pogodą oraz radością, że po długim weekendzie znów wszyscy jesteśmy razem. Pogoda dopisywała więc sporo czasu spędzaliśmy na naszym szkolnym podwórku. Wiele pozytywnych emocji dostarczyły nam zajęcia w plenerze. Odpoczywaliśmy na zielonej trawce, rysowaliśmy kredą, nie zabrakło również zabaw w piaskownicy. Na szkolnym boisku rozgrywaliśmy mecze w piłkę nożną, graliśmy w mini-kosza, skakaliśmy przez skakankę i linę, graliśmy w klasy, biegaliśmy i cieszyliśmy się swoim towarzystwem.

W pierwszym tygodniu maja skupiliśmy się na poznaniu różnych zawodów. Rozmawialiśmy na temat pracy człowieka, kim z zawodu są rodzice dzieci. Kategoryzowaliśmy zawody. Graliśmy w kalambury. Rozwiązywaliśmy różne quizy i wykreślanki z nazwami zawodów. Byliśmy przez chwilę murarzami, malarzami, krawcami i kucharzami.

Maj to miesiąc kojarzony z czytelnictwem i książkami. W związku z tym, w ramach zachęcania dzieci do takiej formy aktywności odbył się cykl zajęć pt. “Książka moim przyjacielem”. Przez cały tydzień uczniowie zgłębiali swoją wiedzę na temat książki, poznali historię książki i pisma, dowiedzieli się jak zbudowana jest i jak powstaje książka, a także wykonali zakładkę do książki. Nie zapomnieliśmy również odwiedzić biblioteki, gdzie mogliśmy w skupieniu obejrzeć i wypożyczyć nowe książki oraz porozmawiać o zasadach zachowania w bibliotece i poszanowania książki.

26 maja obchodzimy ważne święto, dlatego w naszej świetlicy nie mogło zabraknąć przygotowania upominków dla naszych kochanych mam.  Uczniowie za pomocą kredek i farb tworzyli wspaniałe prace przedstawiające swoje rodziny.

W ostatnim tygodniu w świetlicy był realizowany temat „Majowa łąka”. Dzieci obserwowały majową pogodę oraz zmiany w przyrodzie. Poznały także nazwy majowych kwiatów i roślin zielonych. Prezentacja zielnika i książek, umożliwiła uczniom lepsze poznanie różnych gatunków chwastów.

Dzieci znakomicie poradzili sobie również z przeniesieniem piękna majowej łąki na arkusz papieru. Dzieci kolejny raz udowodniły, że ich wyobraźnia nie zna granic i tak oto powstały pejzaże z prawdziwą trawą, liśćmi i kwiatami.

Stało się… dobiegł końca ostatni miesiąc roku szkolnego. Już w czerwcu w naszej świetlicy panowała wakacyjna atmosfera. Wielkimi krokami zbliżało się zakończenie roku szkolnego oraz upragnione wakacje. Ostatni miesiąc roku szkolnego przyniósł nam wiele radości, którą czerpaliśmy z możliwości częstego i dłuższego niż w poprzednich miesiącach, pobytu na boisku szkolnym i na placu zabaw.

W związku ze zbliżającymi wakacjami część czerwcowych propozycji dotyczyła bezpieczeństwa w czasie wakacji. Dzieci przypominały sobie właściwe zasady zachowania podczas letniego wypoczynku w różnych miejscach oraz utrwalały numery alarmowe.

Wolny czas w naszej świetlicy spędzaliśmy również grając w gry planszowe, układając puzzle oraz z różnych klocków tworzyliśmy przestrzenne konstrukcje.

Życzymy Naszym Świetlikom wspaniałego wypoczynku, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

I do zobaczenia we wrześniu!