WITAJ ŚWIETLICO!

Wakacyjny czas szybko upłynął. Pracę rozpoczęła również nasza świetlica, gdzie można miło spędzić czas. Pierwsze dni upłynęły na zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa, regulaminem świetlicy szkolnej oraz na przypomnieniu zasad zachowania w grupie.

Do naszej świetlicowej społeczności dołączyły pierwszaki. Po pierwszych dniach pobytu z nami, poznawania zasad, opracowywania reguł zabawy i pracy w świetlicy, przyszedł czas na uroczyste włączenie do grona świetliczaków. W październiku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach pod hasłem: „Przyjęcie pierwszaków do grona wesołych świetliczaków.

W świetlicy uczniowie chętnie spędzają wolny czas korzystając z dostępnych gier planszowych i różnych rodzajów klocków. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla lubiących rysować i malować przygotowaliśmy wiele konkursów plastycznych oraz różnorodnych propozycji działań twórczych. Lubiący grę w tenisa stołowego mogą doskonalić swoje umiejętności pod czujnym okiem nauczycieli. W świetlicy można też pośpiewać, pograć w piłkę nożną czy poskakać na skakance. Każdy znajdzie coś dla siebie.

28 września obchodziliśmy Święto Jabłka. Celem zajęć było propagowanie zdrowego odżywiania, a przede wszystkim zachęcanie do codziennego spożywania jabłek. Uczniowie wysłuchali wiele ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu. Były wiersze , zagadki i hasła zachęcające do jedzenia jabłek.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy 4 października. Z tej okazji uczniowie opowiadali o swoich pupilach, pokazywali zdjęcia tych, które mają w domu . Uczniowie  wykorzystując klocki robili zwierzaki, wykonywali prace na konkurs plastyczny „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi”. Nauczyciele przypomnieli uczniom o zbiórce darów dla schroniska. Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

Ulubioną formą spędzania czasu w świetlicy są zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw. To doskonała   okazja do poprawienia kondycji i podniesienia poziomu sprawności ruchowej  z wykorzystaniem sprzętu sportowego.

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku. Zachwycamy się urodą otaczającego nas świata. Dzieci zbierają kolorowe liście, kasztany, żołędzie, a czas w naszej świetlicy spędzamy wykonując prace plastyczne inspirowane ta porą roku. Piękne wiersze o tej porze roku pisali między innymi Leopold Staff ora Julian Tuwim.

Święto Dyni wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje dyń , ich historią. Wysłuchali piosenek, wykonali różnorodne prace plastyczne z dynią w roli głównej.